کالیبراسیون دستگاه ترمال سایکلر

آیا دستگاه ترمال سایکلر به کالیبراسیون نیاز دارد؟

با توجه به کاربردی که دستگاه ترمال سایکلر(Thermal Cycler) در مراکز مختلف علمی و تحقیقاتی و درمانی دارد ، لازم است که…

ادامه مطلب
پی سی آر

تفاوت تکنیک PCR و ریل تایم PCR

هر دو مدل PCR تفاوت ها و تشابهات زیادی با هم دارند که باعث شده خیلی وقت ها بتوان یک هدف را با هردو مدل تشخیص داد و در بعضی موارد تنها بتوان با استفاده از QPCR به تشخیص نهایی پرداخت. با توجه به . . .

ادامه مطلب
نکاتی کلیدی در مورد pcr

تکنیک PCR و نکاتی کلیدی درباره آن

پاسخ سوال آیا ترموسایکلر و pcr یکسان هستند؟ کلمه خیر است. در واقع ترموسایکلر (Thermo Cycler)یا ترمال سایکلر (Thermal Cycler) دستگاهی است که. . .

ادامه مطلب
خرید دستگاه pcr یا ترموسایکلر

راهنمای خرید ترموسایکلر (PCR) با قیمت و کیفیت مناسب

در این مقاله قصد داریم نکاتی راجع به ترمال سایکلرهای خارجی روتین بازار ارایه داده و در ادامه به بررسی انواع ترموسایکلر(ThermoCycler) ساخت یک شرکت . . .

ادامه مطلب
نرم افزارهای طراحی پرایمر

نرم افزارهای طراحی پرایمر

نرم افزارهای طراحی پرایمر در دو نوع مختلف استفاده می­ شود. نوع اول تحت وب هستند و به صورت آنلاین می توان برای طراحی پرایمر از آنها . . .

ادامه مطلب
اصول اولیه طراحی پرایمر

اصول اولیه طراحی پرایمر

پرایمر چیست؟ در طراحی پرایمر هیچ DNA پلی­مرازی قادر به ساختن DNA نیست و همه DNA پلی­مرازها به یک انتهای OH ‘3 نیاز دارند تا بتوانند تکثیر را از روی DNA الگو . . .

ادامه مطلب
تکنیک بلاتینگ

تکنیک بلاتینگ

تکنیک بلاتینگ در تکنیک بلاتینگ باندهای پروتئینی از ژل به غشایی ماننده نیتروسلولز که قابلیت اتصال و تثبیت پروتئین ­ها را . . .

ادامه مطلب
ایمونوبلاتینگ

ایمونوبلاتینگ و وسترن بلات

تکنیک وسترن ­بلاتینگ این روش که به ایمونوبلاتینگ نیز معروف است بر پایه واکنش اولیه آنتی­ بادی-آنتی­ ژن می ­باشد. در این روش پس از بلاتینگ . . .

ادامه مطلب
الکتروفورز عمودی

اشکالات الکتروفورز عمودی (SDS PAGE یا پروتئین) و راه حل ها

رفع اشکالات الکتروفورز عمودی در این مقاله اشکالات الکتروفورز عمودی که به طور معمول پیش می­ آید به همراه دلیل مشکل و روش حل آن . . .

ادامه مطلب
تکنیک SDS-PAGE

پروتکل انجام تکنیک SDS-PAGE

آماده ­سازی نمونه در تکنیک SDS-PAGE برای آماده ­سازی نمونه در تکنیک SDS-PAGE بافر نمونه را با نسبت خاصی به نمونه می ­افزایند، سپس برای دقایقی . . .

ادامه مطلب
تکنیک sds page

اصول کلی تکنیک SDS-PAGE

الکتروفورز چیست؟ الکتروفورز فرایند حرکت مولکول های باردار در میدان الکتریکی است. جهت ایجاد این میدان الکتریکی باید از یک منبع تغذیه الکتروفورز . . .

ادامه مطلب
تکنیک الکتروفورز آگارز

تکنیک الکتروفورز آگارز

الکتروفورز ژل آگارز افقی ژل الکتروفورز آگارز معمولا برای جداسازی قطعات DNA و RNA استفاده می­ شود. اساس جداسازی برای تکنیک الکتروفورز حرکت . . .

ادامه مطلب